Виц: Ноќна виршла


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Тато, тато, ти ли јадеше виршла ноќеска?

Не бе, сине, оти?

Па, на твоето шкафче во спалната уште стои најлончето од виршлата.