Виц: Мажот и супата


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Оди мажот во кујната да земе за јадење, па по некое време урла од трпезарија:

Женоооо!

Што е бре, што си се развикал?

Каква е оваа супа? Погрозно нешто немам пробано во животот.

Не е тоа супа, ставив врела вода во тенџерето да откисне за полесно да го измијам.