Виц: Кога колешката ќе добие менструација


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Русокоса полицaјка добила менструација за време на работата, бидејќи не смеела да ја напушти работата се јавила во станицата и побарала замена, после 3 часа доаѓа Ристо колегата мртов пијан.
Ристо, што ти е, како вака ќе работиш?
Ќути, кога кажа дека си добила менструација, шефот викна една тура, па после заменикот шеф уште една тура, па секретарот, па Блажо, па Иле, па Трајко.