Виц: Ме интересираат само постари


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


А бе, брат, што си така модар во лицето и отечен како една војска со шипки да те тепала?
Остај брат, поради кирилична печатна грешка!
Како бе?
Така. Муабетев со една згодна девојка на Фејсбук и ми пиша mene me zanimaat samo postari. И јас се залетав и отидов дома кај неа. Кога тоа, да ти ја интересирале поштари, а за беља и мажот нејзин се врати од работа со екипа и еве, фиран.