Вил Смит „прави циркузи“ во теретана

Славниот холивудски актер Вил Смит на Инстаграм споделува забавни и смешни видеа на кои се обидува да се сети како се користат уредите во теретана со надеж дека ќе се врати на старата тежина што ја имал пред карантинот.

Вил Смит минатиот месец призна дека е во „најлоша форма“ досега, и се пошегува дека изгледа „како топка“, што е главната причина зошто тој минува сè повеќе време во теретана во последните неколку недели. На Инстаграм, тој сподели урнебесно видео со своите обожаватели во кое им се врати на справите, иако можеби премногу буквално, обидувајќи се да се сети како да ги користите по долгата пауза.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

Така, филмската и музичката sвезда се потсмева на своја сметка, но и на сметка на другите кои треба да го освежат своето сеќавање за користење на спортската опрема за прв пат по долго време. Во видеото, Смит намерно ги користи сите уреди неправилно. На почетокот на снимањето, во чија позадина се слуша смеша кловновска музика, Вил е возбуден, пред почетокот на вежбата, трча кон горниот дел од скалите со насмевка. Видеото продолжува со сцена во која актерот се лула на јаже за качување, а потоа ги тренира нозете на уред за зајакнување на градите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

Бројни следбеници, од кои многумина се познати личности, му дале милиони лајкови со Смит за кратко време, но и ја коментираа сцената.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

Холандскиот фудбалер Рајан Бабел напиша: „најголемиот“ со бројни емотикони за смеа, а актерката Табита Браун коментира дека „умрела од смеа“ веќе во делот со нишањето на јаже. Вил Смит редовно, во последно време, објавува видеа поврзани со обидите за истегнување на неговото тело.