Славни

Викендов се жени човекот кој во свои раце ги држи сите пари од САД

Министерот за финансии за САД, Стив Манучин (54) в сaбота ќе орави свадба.

Самиoт Манучин не сака да говори многу за тоа, но „тајната“ ја откри министерот за трговија Вилбер Рос.

Тој, претставувајќи го Манучин на конференција во Вашингтон, го поздрави и изјави дека со нетрпение очекуваат да присуствува на неговата свадба со избраничката Луиз Линтон.

Манучин уште во 2015. се вери со 18 години помладата шкотска манекенка и глумица. Таа од пред извесно време се занимава и со продуцирање на филмови, слично како и Мнучин пред да и се приклучи на Администрацијата на Доналд Трамп.

To Top