Видете ја реакцијата на Џерард после голот на Салах!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Ливерпул во првиот четвртфинален натпрвар го победија Манчестер Сити со 3:0, но синоќа натпреварот на „Етихад“ започна лошо за „црвените“.

„Граѓаните“ поведоа уште во првата минута и имаа неколку зрели шанси, но во второто полувреме Салах ги реши сите дилеми со својот гол.

Реакцијата на легендарниот Џерард вреди повеќе од илјада зборови.