Видете ја маестралната асистенција на Погба (видео)

Манчестер Јунајтед води на полувреме против Лестер со 1:0, а голот беше дело на двоецот Погба – Рашфорд.

Французинот кој игра како препороден во последно време, испрати маестрална асистенција до Рашфорд, а овој ладнокрвно ја смести во мрежата на Шмајхел.