Спорт

Видео: Тајм-аутот на Червар за кој зборува цел Балкан!

Македоската репрезентација синоќа оствари одличен резултат и со ремито против Исланд го освои третото место во групата.

Сепак, денес сите зборуваат за последниот тајм-аут на две секунди пред крајот. Миркулоски праша што играме, а Червар даде легендарен одговор. Погледнете!

Advertisements
To Top