Видео: Со овој потег Навас си ја запечати кариерата во Реал!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Реал Мадрид синоќа со големи потешкотии го победи Бетис на „Сантиаго Бернабеу“, а најголем виновник за тоа е голманот Кејлор Навас.

Имено, Навас во првото полувреме си постигна комичен автогол и само му ја отежна работата на своите соиграчи.

Медиумите пак тврдат дека со овој пропуст само си ја запечатил кариерата во Реал Мадрид!