Видео: Синот на Пике даде гол, Шакира „полуде“


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Сопругата на Жерар Пике, Шакира објави видео од својот сопруг и синовите како тренираат во тренинг центарот на Барселона.

Помалиот син на славниот пар, Саша постигна гол, па Шакира буквално „полуде“ и уште еднаш потврди дека е голем фан на фудбалот.

Колумбиската пејачка е многу темпераментна и за време на натпреварите на Пике, па кога е на „Камп Ноу“ нема како да не биде забележана.