Видео: Штербик и Дибиров во тимот на колото!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Вардар се врати победнички од Унгарија по триумфот над ПИК Сегед, а дополнителна награда за вардарци е изборот на Арпад Штербик и Тимур Дибиров во иделаната постава на колото.

Штербик со своите интервенции беше клучен во победата и се најде меѓу 5-те најдобри одбрани на колото.

Одличен настап имаше и Тимур Дибиров кој украде неколку важни топки и постигна голови во значајни моменти.