Видео: Се глупираше среде борба, па противникот го уништи!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аматерскиот ММА борач, Џо Хардинг стана хит поради глупоста која ја направи во својата борба во Колчестер овој викенд.

Хардинг се бореше против Јохан Сегас и полн со самодоверба се обиде да го копира легендарниот Андерсон Силва па почна да игра пред противникот со спуштени раце. Секунда покасно беше спектакуларно нокаутиран.