Видео: Салах погодува, Џерард се радува


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Ливерпул синоќа ја пречека Рома во полуфиналниот натпревар од Лигата на шампиони, а легендата Стивен Џерард мечот го следеше од вип ложата на „Енфилд“.

Погледнете како се радуваше Џерард на головите на Мохамед Салах во првото полувреме!