Спорт

Видео: Роналдо збесна после голот на Меси!

Лионел Меси синоќа го шокираше „Сантиаго Бернабеу“ и со гол во последната и донесе голема победа на Барселона во Ел Класико.

Неговиот гол во 92-та минута беше шок за сите „кралеви“, а особено разочаран остана Кристиано Роналдо.

Португалецот „експлодира“ после голот и почна да вика по своите соиграчи: „требаше да му направите фаул“.

Advertisements
To Top