Спорт

Неверојатниот Пике го провоцира Реал после натпреварот!

Жерард Пике и синоќа беше еден од најдобрите фудбалери на Барселона која на фантастичен начин го победи Реал Мадрид со 2:3.

Дефанзивецот, како што веќе навикнавме, не пропушти шанса да ги испровоцира своите лути ривали.

Па така Пике на Твитер ја објави песната на Daft Punk – Discovery со стихови очигледно посветени на „кралевите“.

„Уште еден пат ќе славам…“ порача Пике со стиховите на песната, па неговата порака експресно става вирална на социјалните мрежи.

Advertisements
To Top