Видео: Роналдо очајно посакува првенец, проба да го даде и со рака!


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Фудбалската мега-ѕвезда Кристиано Роналдо ова лето се пресели во Јувентус и предизвика „земјотрес“ во европскиот фудбал.

Љубителите на фудбалот со нетрпение очекуваа да го видат во новиот дрес и како ќе се снајде во Серија А, а после две одиграни кола Португалецот се уште нема постигнато гол за „бјанконерите“.

Вчера на натпреварот со Лацио, Роналдо очајнички се обидуваше да дојде до својот првенец во Италија, па дури и се обиде да постигне гол со рака… Погледнете!