Се самоуби 19-годишнo момче од Делчево


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Вчера околу 14,30 часот во Полициска станица Делчево, било пријавено дека на улица „4-Јули“ во сопствениот дом, самоубиство со огнено оружје – пиштол извршил Д. Ш. (19).

Извршен е увид на местото на настанот.