Дали ова момче има лимит? За овој волеј на Мбапе зборува цел свет (видео)


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓И додека светот со нетрпение го очекува крајот на преодниот рок да види дали Реал ќе успее да го доведе Килијан Мбапе во своите редиви, Французинот продолжува да воодушевува на терените.

Мбапе постигна фантастичен гол во победата над Анжерс од 3:1 и тоа со волеј удар…Погледнете!