Видео од судирот на полските навивачи со македонската полиција во Скопје


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Вчера попладнето, на плоштадот „Македонија“, дојде до инцидент во кој беа инволвирани полските навивачи кои се пристигнати за денешниот дуел на фудбалските репрезентации на Македонија и Полска, поради што мораше да интервенираат полициските служби кои дојдоа во физички судир со навивачите.

Имено, во инцидентот учестувале полски навивачи кои се степале меѓу себе, при што имало неколку повредени.

Навивачите на Полска пристигнаа во Скопје за денешниот натпревар во кој македонската селекција ќе ги одмери силите со Полска во рамките на квалификациите за ЕП.