Спорт

Видео: Новото засилување на Сити брилјира!

Зимското засилување на Манчестер Сити, Габриел Жесус беше стартер на мечот со Кристал Палас во ФА Купот и веднаш почна да ги покажува своите квалитети.

Во првото полувреме Бразилецот ја запиша својата прва асистенција за „граѓаните“, и тоа каква…Погледнете!

Advertisements
To Top