Видео: Младиот Јапонец ШОКИРАШЕ со падот од сноуборд!

Зимските олимписки игри во Пјонгчанг завршија лошо за јапонскиот сноубордер Јуто Тоцука.

16-годишниот Тоцука во финалната дисциплина халфпајп имаше страшен пад и остана неподвижно да лежи на снегот.

Лекарите веднаш притрчаа на помош и на носилки го изнесоа од стазата.

За среќа падот не предизвика потешки последици, а од јапонската репрезентација потврдија дека Тоцука само чувствува болка во колковите.