Спорт

Видео: Мики со забивање како легендарниот Џордан

Кошаркарот на Реал Мадрид, имаше неверојатно забивање на мечот против Тенерифе во АЦБ лигата.

Крилниот центар имаше „летечко“ забивање од линијата за слободни фрлања со што потсети на легендарниот Мајкл Џордан.

Advertisements
To Top