Актуелно

Четири лица убиени во пукање во бар во Канзас

Четири лица се убиени во пукање во Канзас сити, а напаѓачот е во бегство, јави Си-ен-ен.

Полицијата на Канзас на официјалниот профил на „Твитер“ објави дека девет лица се ранети од огнено оружје, кога непознат напаѓач влегол во бар и почнал да пука. Четворица од ранетите починале.

Инцидентот се случил во 1 и 30 часот по локално време во „Текила КЦ бар“. Жртвите сè уште не се идентификувани

Advertisements
To Top