Видео: Луис Енрике со ироничен коментар!


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Шпанскиот шампион Барселона се одлучи на ироничен начин да ја искоментира жрепката за 1/8-финалните натпревари од Лигата на шампиони.

Имено, пред неколку дена тренерот Луис Енрике на типичен начин го искоментира престојниот жреб: „Што очекувам? Нормално, го очекувам најтешкиот можем противник во 1/8-финале. Некој кој што освоил најмногу бодови во групите“, изјави тогаш Луис Енрике.

Денес после жребот откако Барса го доби за противник ПСЖ, тим со најмногу освоени бодови во групите, клубот се реши да го објави видеото како ироничен коментар на жребот.