Видео: Лудата радост од соблекувалната на Рома!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Играчите на Рома се апсолутен хит во фудбалска Европа, после историскиот пресврт и победата од 3:0 против Барселона.

Колку што беше голема победата, толку беше голема и радоста, па на славјето му немаше крај.

Погледнете како изгледаше лудото славје во соблекувалната.