Видео: Кулибали погоди – наполитанците полудеа


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Наполи синоќа оствари голема победа на гостувањето против Јувентус со голот на Кулибали во 90-та минута.

Голот на Кулибали го фрли цел Неапол во транс, како и групата навивачи на Наполи кои беа дојдени во Торино.

Погледнете како го преживеаа тој момент.