Видео: Еврогол на Алиоски директно од корнер!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски постигна два гола за Лугано во убедливата победа од 5-0 на пријателскиот натпревар против кинескиот Јанбиан.

Сепак, вреди да се издвои вториот гол кој беше постигнат со вистинска мајсторија директно од корнер!