Видео: Буфон го смени дресот со синот на својот поранешен соиграч!


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Фудбалерите на ПСЖ успеа со пресврт да слаат на гостувањето кај Гингамп (1:3), а мечот го одбележа новиот голман на „светците“ и тоа по завршувањето на мечот.

Имено, легендарниот Буфон после мечот го смени дресот со Маркус Турам, синот на Лилие Турам, кој моментално игра за Гингамп.

Буфон играше со неговиот татко во Парма, а потоа и во Јувентус и се големи пријатели, па сигурно имаше прилика да му порача на Маркус: „Поздрави го татко ти“.