Видео: Барса веќе го има наследникот на Чави!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


„Ла Масија“ важи за една од најдобрите фудбалски школи во светот од која произлегле многу фудбалски ѕвезди.

Еден член на оваа школа неодамна го привлече вниманието на себе иако има само 13 години. Чави Симунс го покажа својот неверојатен талент, прекрасни бриблинзи и спектакурална асистенција со која исфрли тројца противници од игра.

Експертите се убедени, во „Ла Масија“ расте наследникот на Чави Хернандез!