Видео: Барди имаше емотивна средба со својот прв тренер!

Македонскиот интернационалец Енис Барди синоќа ја одигра својата најдобра партија сезонава и постигна два прекрасни гола против Барселона.

Утрово Барди имаше емотивна средба со својот прв тренер Бедри Салиу, кој го посети тренингот на Леванте.

Салиу имаше среќа синоќа во живо да го гледа „блесокот“ на Барди од трибините на „Сиутат де Валенсија“.

Салиу му беше прв тренер на Барди во времето кога репрезентативецот го носеше дресот на Шкупи.