Вестбрук еден на еден со Гобер – дрско забивање преку човек (снимка)

Иако со 25 поени, 7 скока и 7 асистенции, Леброн Џејмс беше лидерот кој во секоја смисла Лејкерски ги предводеше во победата над Јута Џез 101:95, сепак, Расел Вестбрук го имаше потегот на мечот. Забивањето кое го изведе со огромна дрскост, но и грубост, еден на еден со Руди Гобер може да конкурира за број 1 забивање на сезонава во НБА.