Вардар ги шокира фановите – астрономски цени за Фенербахче!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Македонскиот шампион Вардар соопшти дека од утре ќе бидат пуштени во продажба билетите за натпреварот од плеј-офот од Лигата на Европа помеѓу Вардар и Фенербахче кој што ќе се игра на 17-ти август на „Телеком Арената“ во Скопје.

Вардар ги објави и цените на билетите, па ги шокираше своите фанови бидејќи тиа се навистина астрономски. Имено, цената на билетите ќе изнесува 2.000, 2.500 и 3.000 денари!

„Црвено-црните“ напоменуваат дека имателите на Вардар ПАС билети, оние гледачи кои беа пристугни на натпреварите со Копенхаген или Малме во ЛШ, и оние кои што ќе приложат билет од некој од минатосезонските натпревари на ФК Вардар, имаат 50% попуст при купување на билет. За нив билетите ќе чинат 1.000, 1.250 и 1.500 денари.

При купување на билет, секој ќе мора да приложи документ за идентификација (лична карта, пасош).

Поради големиот интерес и од безбедносни причини, јужната трибина на „Телеком Арената“ ќе биде резервирана за навивачи на Фенербахче. Навивачи на Вардар и неутрални гледачи, можат да купуваат билети само за западната и за северната трибина од стадионот.