Вака Шварценегер продава автомобили во продажен салон (видео)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Славната холивудска актерска легенда Арнолд Шварценегер, во маскирана верзија, се во улогата на продавачот на автомобили Хауард Клајнер и пробуваше да ги услужи и убеди муштериите во еден салон за коли.

Тој ги изненади купувачите, кои ги убедуваше дека мора да купат џип Хамер или друг бензинец.

И токму Шварценегер наиде на купувачи, кои сакаа штедлив автомобил, а по можност и електричен. Што им одговори , видете во смешното видео.

Станува збор за промотивно видео за хуманитарната организација „Везос“, а целта на Шварценегер, кој сака силни бензински мотори во приватниот живот, да промовира хибридни и електрични технологии за почиста средина.