Вака се славеше синоќа во соблекувалната од македонската ракометна репрезентација (снимка)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Осмиот пласман на Светското првенство во ракомет македонските ракометни репрезентативци бурно го прославија во соблекувалната.