Облачен и студен понеделник


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Денеска, 18. април, времето во Македонија ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 10. Маврово 3, Охрид 7, Битола 6, Крива Паланка 7, Берово 4, Кавадарци 11, Дојран 9 Целзиусови степени.

И утре времето ќе биде облачно со локални врнежи од дожд и максимални температури од 8 до 15 Целзиусови степени.