Вака се сака својот клуб: 50 илјади фанови на тренинг (видео)


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Во Бразил фудбалот е на ниво на религија, а тоа често пати сликовито ни го покажуваат бразилските фанови.

Фламенго вечерва во Копа Либертадорес игра меч против Индепендиенте Санта Фе, а истиот ќе се игра без публика.

Во знак на поддршка на своите миленици на последниот тренинг пристигнаа 50.000 фанови и направија спектакл.