Урнебесен Исус на интернет: Водата ја претвора во вино и има божествени испади


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Една од корисничките на Твитер на социјалната платформа Тиндер откри лик кој живее и се фотографира како Исус Христос, па почна да се допишува со него, а „скриншотовите“ од нивните муабети станаа вистински хит на интернет.

Исус од интернет има 21 година и живописни фотографии, а неговите испади се навистина божествени. Буквално.

„Имам доволно леб и вино за двајца, сакаш да вечераш со мене?“

„Девојко, палава си. Ти фали малку Исус во тебе…“

„Сега знам зошто Соломон имал 700 жени. Не те запознал тебе“, се само дел од муабетите кои овој забавен лик ги прави.