ТУНЕЛОТ НА СТРАВОТ: Наполи го чека „пекол“ на Маракана! (видео)


Хрватска против “лудите“ јапонци - 16 ден ↓↓↓Црвена Звезда повторно се врати во Лигата на шампиони и вечерва го играат првиот меч против Наполи на својот стадион.

Некогашниот европски шампион после 27 години се врати во елитата и се најде во неверојатно тешка група со ПСЖ, Наполи и Ливерпул.

Пред натпреварот со Наполи италијанските медиуми пишуваат за тунелот на „Маракана“ кого го опишуваат „како од хорор филм“.

Тунелот низ кој мора да поминат фудбалерите влева страв и го нарекуваат уште „вратата на пеколот“, бидејќи на самиот терен навивичите прават пеколна атмосфера.

Треба да се напомене дека снимката која ја објавија италијанските медиуми е малку постара и дека сега тунелот е исфарбан.