Славни

Трагедија: Венус Вилијамс „уби“ човек во сообраќајна незгода

Легендарната американска тенисерка, Венус Вилијамс беше инволвирана во сообраќајна незгода во Палм Бич на Флорида, во која животот го загуби еден 78-годишен човек.

Во полицискиот извештај се наведува дека Вилијамс на црвено светло влегла во раскрсницата, а на неа удрил автомобилот, во која несреќа, после две недели во болница починал совозачот, Џером Барсон.

37-годишната тенисерка во полицијата изјавила дека не го видела другото возило и дека возела со прописна брзина.

Вилијамс помина без повреда и таа во периодов постојано тренира бидејќи како 10-та носителка треба да настапи на Вимблдон.

To Top