Топ листа на најплатени ТВ актери и актерки според Forbes – жешката убавица повторно на врвот


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Престижниот Forbes ја објави листата со најплатени ТВ актери и актерки, а на самиот врв е речиси целата постава на серијата „The Big Bang Theory“.

На прво место е востоличена актерката Софија Вергара, ѕвездата на „Modern Family“, која од 1 јуни 2017 до 1 јуни 2018 година заработи дури 42,5 милиони долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Втор е Џим Парсонс, омилениот Шелдон Купер од „The Big Bang Theory“, кој во истиот период заработи 26,5 милиони долари. Следи колегата и цимер од серијата, Џони Галецки, со 25 милиони долари заработка. Четвртото место го држи нивната сосетка Пени, односно актерката Кајли Куoко со 24,5 милиони долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jim Parsons (@therealjimparsons) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Johnny Galecki (@sanctionedjohnnygalecki) on

Петтото место го делат дури тројца (позиционирани формално на петто, шесто и седмо место) – Елен Помпео од „Grey’s Anatomy“ и уште две ѕвезди од „The Big Bang Theory“, Сајмон Хелберг (Хауард Воловиц) и Кунал Најар (Рајеш Рамајан Кутрапали), сите со заработка од 23,5 милиони долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellen Pompeo (@ellenpompeo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Big Bang Theory (@bigbangtheory_cbs) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kunal Nayyar (@kunalkarmanayyar) on

Осми е Марк Хармон од NCIS со 19 милиони долари, деветти Ед О’Нил од „Modern Family“ со 14 милиони долари, а десетти Ерик Стоунстрит исто од „Modern Family“ со 13,5 милиони долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mark Harmon (@markharmonofficial_) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Modern Family (@abcmodernfam) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Stonestreet (@ericstonestreet) on