Славни

Светот ги запозна Ева и Матео: Прва фотка на Кристиано со близнаците

Фудбалската ѕвезда Реал Мадрид Кристијано Роналдо ја објавија првата фотографија од неговите новородени син и ќерка, кои ги доби од сурогат мајка во САД.

На фотографијата, насмеаниот Роналдо ги држи близнаците Матео и Ева, кои спијат облечени во сино-бела, односно, розова облека.

„Толку сум среќен што во прегратка можам да ги држам двете нови љубови на мојот живот“, напиша Роналдо.

Освен новородените близнаци, 32-годишниот Португалец има и седумгодишен син.

Advertisements
To Top