Актуелно

Сведоштво на прилепчанка која живее во Кина за ситуацијата со коронавирусот таму

Еден месец како во затвор. Така тоа се прави во Кина… Александра Ацеска од Прилеп, 25 години, наставничка по англиски јазик и уметност во приватно училиште во градот Фужоу, провинција Фуџан, која не е меѓу најтешко погодените со корона вирус.

Advertisements
To Top