Суровата реалност видлива од сателит: Како светот се дели на богати и сиромашни


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ако мислите дека овие фотографии се производ на фотошоп средување, грешите. Тие ја покажуваат реалноста за тоа како светот се дели на сиромашни и богати, а фотографиите се направени од воздух, со помош на сателит.