Стигнаа најавите: Мекгрегор побара реванш!

Во викендот кој е зад нас беше одржана борбата на Кабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор во која победата ја однесе Дагестанецот, но во медиумите најмногу се пишува за она што се лучи по борбата.

Веднаш, по објавата на Конор на неговиот Инстаграм профил во која постираше фотографија под која напиша: Ќе се вратам. Можеше да се насети дека Ирецот ќе побара реванш меч со Нурмагомедов.

Сега, извори блиски на првиот човек на УФЦ, Ден Вејт откриваат дека Конор побарал од него да одобри нов мче со Кабиб!

Ќе потсетиме и денес порано, Конор беше активен на социјалните мрежи објавувајќи фотографија во која најавува нешто слично.(ТУКА)

Едно е сигурно, случајот „Конор-Кабиб“, крајот на борбата и инцидентот надвор од кафезот беше само почеток на „војна“ помеѓу двата УФЦ борци!