Заборавете ги Конор и Кабиб: Погледнете го овој „нокаут“ со – женска ташна! (ВИДЕО)

Во викендот кој е зад нас се одржа долгоочекуваната борба за шампионскиот појас во УФЦ во лесна категорија помеѓу Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов, како што е познато борбата беше завршена со победа на Кабиб.</strong>

Сепак, она за што најмногу се пишува после борбата е инцидентот во кој Кабиб Нурмагомедов се обиде да се пресмета со еден од тренерите на Конор.

Но, сега на интернет се појави видео и од една друга пресметка.

Додека инцидентот беше во тек, тепачка започнаа и едни две „госпоѓи“. Во нивната пресметка се користеа и торбите кои им беа при рака.

https://www.youtube.com/watch?v=z2nMXJyhjE0