Стана познат како најзгодниот затвореник на светот – еве во каков луксуз живее денес


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Џереми Микс во затвор заврши во 2014 година, и откако неговата затвореничка фотографија беше објавена на интернет, набрзо потоа интернет популацијата го прогласи за „најсекси криминалец на светот“. А откако излезе од затвор минатата година, неговиот живот наеднаш драстично се смени.

A photo posted by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on

Во затвор заврши поради поседување на оружје без дозвола. Откако полицијата ја објави неговата заворска фотографија, жените ширум светот полудеа по него, а модните агенции се натпреваруваа која ќе го придобие.

A photo posted by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on

Денес Џереми има успешна кариера како машки модел, а преку ноќ од криминалец стана милионер. Има 32 години и татко е на два сина, живе во огромна вила и вози скап Масерати. На Инстаграм го следат над 600.000 луѓе, каде редовно споделува фотографии од неговото секојдневие.

Бившиот член на банда од Калифорнија и „најсекси криминалецот на светот“ потпиша договор со агенцијата White Cross Management. „Никогаш не сум помислил дека ќе бидам светски славна личност поради својот изглед. Се чувствувам благословено и многу сум благодарен“, изјави при потпишувањето на модниот договор.

A photo posted by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on

A photo posted by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on