Актуелно

Сообраќајка утрово го отежна сообраќајот меѓу Кавадарци и Прилеп

Сообраќајна незгода која се случи денес претпладнето кај 10 часот на патниот правец Кавадарци- Прилеп го отежна сообраќајот на овој патен правец кој сега се одвива наизменично по една лента.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите поради можност од појава на одрони.

Тоа однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

To Top