Актуелно

Сончев и топол вторник

Овој вторник времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Утринските температури ќе се движи во распон од минус 6 до нула, а дневните од 9 до 17 Целзиусови степени.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус 2, а дневната ќе достигне до 16 степени. Во Маврово 9, Охрид 12, Битола 14, Крива Паланка 13, Берово 12, Кавадарци 16, Дојран 17.

До сабота ќе се задржи стабилно време со постудени утра и со постепен пораст на дневната температура. Во среда ќе дува умерен северен ветер.

Advertisements
To Top