Сончев и релативно студен вторник


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Сончево со слаб северен ветер. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринските температури ќе се движат од -12 до -6, додека дневните ќе бидат во интервал од 5 до 13 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу -11 степени и дневна до 7 степени.

Во наредните денoви под влијание на поле на висок воздушен притисок и стабилна воздушна маса ќе се задржи стабилно и суво, односно претежно сончево време. Утрата ќе бидат ведри и студени, а по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб, а кон средината на неделата и умерен ветер, претежно од северен правец. На повисоките места и на планините ќе биде нешто потопло во однос на котлините.